Tiesa ar ne? 11 mitų apie kontaktinius lęšius

akis
Aš negaliu nešioti kontaktinių lęšių. Tu per jaunas ar jauna nešioti kontaktinius lęšius. Kontaktiniai lęšiai - labai brangu. NE-TIE-SA. Šiuos ir kitus mitus pabandysime išsklaidyti šiame blog'o įraše.



1 Aš negaliu nešioti kontaktinių lęšių. MITAS

Netiesa. Šiais laikais kontaktinius lęšius gali nešioti beveik visi žmonės. Pamirškite gąsdinimus – šiuolaikinių kontaktinių lęšių gamybos technologijos ir medžiagos tobulėja kasmet. Kontaktinius lęšius gali rinktis tiek trumparegiai, tiek toliaregiai – net ir turintys labai dideles dioptrijas. Esant astigmatizmui, galima rinktis torinius kontaktinius lęšius.

Spalvotus kontaktinius lęšius gali nešioti ir tie, kuriems nereikia regėjimo korekcijos. Su spalvotais kontaktiniais lęšiais be dioptrijų galite keisti savo akių spalvą ir stilių kasdien.  

2 Kontaktiniai lęšiai – nepatogu. MITAS

Netiesa. Taip, kol priprasite nešioti kontaktinius lęšius, gali būti šiek tiek nepatogu. O vėliau dauguma žmonių net nejaučia, kad yra įsidėję kontaktinius lęšius. Didžiausias diskomfortas jaučiamas, jei akys išsausėja, tada jas rekomenduojama sudrėkinti akių lašais.

3 Aš nemokėsiu jų įsidėti. MITAS

Pirmasis kartas gali būti sudėtingas, bet jūs tikrai išmoksite įsidėti ir išsiimti kontaktinius lęšius. Pirmąjį kartą perkant lęšius, optikoje dirbantys profesionalai Jus pamokys kaip tai padaryti. O vėliau – reikia tik praktikos ir tai užtruks tik kelias sekundes. Kaip tai padaryti, galite pamatyti čia.

4 Kontaktinius lęšius sunku prižiūrėti. MITAS

Tikrai nesunku. Šiuolaikiniai daugiafunkciniai dezinfekuojantys tirpalai efektyviai nuvalo kontaktinius lęšius. O jei nenorite net galvoti apie kontaktinių lęšių priežiūrą – rinkitės vienadienius kontaktinius lęšius, kuriuos tiesiog išmesite vakare.

5 Kontaktinių lęšių nešiojimas sukelia akių ligas. MITAS

Tiesa tai, kad kontaktinių lęšių nešiojimas gali padidinti akių problemų riziką. BET! Jei laikysitės akių specialisto nurodymų, kaip reikia kontaktinius lęšius prižiūrėti, kiek laiko juos nešioti ir kaip dažnai juos keisti, Jūsų akys bus saugios ir sveikos.

6 Kontaktinis lęšis prilips prie akies visam laikui. MITAS

Taip tikrai neatsitiks. Jei Jūsų akis išdžiūna, kontaktinis lęšis gali prilipti prie akies paviršiaus. Bet jei akį sudrėkinsite, pavyzdžiui, įlašinę akių lašų – lęšis tuoj pat atlips ir laisvai judės.

smile

7 Kontaktiniai lęšiai pasimes akyje. MITAS

Tikrai ne! Akyse yra apsauginis barjeras, dengiantis baltąją akies dalį ir prisijungiantis prie vokų vidaus, todėl kontaktiniam lęšiui kur nors pabėgti yra neįmanoma misija.

8 Kontaktiniai lęšiai iškris iš mano akių. MITAS

Prieš kelis dešimtmečius senoviniai kontaktiniai lęšiai tikrai galėdavo iškristi iš akių sportuojant ar užsiimant kitomis aktyviomis veiklomis. Tačiau šiuolaikiniai lęšiai puikiai priglunda prie akių paviršiaus, ir tikrai neiškrenta iš akių.

9 Aš negalėsiu naudoti kosmetikos. MITAS

Galėsite! Tik kelios mažos taisyklės: atsiminkite, kad makiažą reikia daryti po to, kai įsidedate lęšius, o jį nuvalyti po to, kai konktaktinius lęšius išsiimate. Jei naudojate plaukų laką – apsaugokite akis. Daugiau apie kosmetikos ir kontaktinių lęšių derinimą rasite čia.

10 Kontaktiniai lęšiai – brangus malonumas. MITAS

Netiesa. Kontaktiniai lęšiai kartais gali būti ir pigesni nei geri akiniai. Net ir vienadieniai kontaktiniai lęšiai, kažkada laikyti prabanga, šiais laikais kainuoja maždaug 1 eurą dienai.

11 Aš per jaunas/a ar senas/a nešioti kontaktinius lęšius. MITAS

Kas jums tai pasakė? Jei atsakingai prižiūri lęšius, juos gali nešioti ir vaikai. O senjorai gali nešioti lęšius su papildomu drėkinimu ir dioptrijų perėjimu – matymui visais atstumais.

 

Jei mitus apie kontaktinius lęšius išsklaidėme – užsukite į optiką ir pasitarkite su akių specialistu, kurie kontaktiniai lęšiai būtų patys geriausi Jums.
airoptix colors
airoptix hydraglyde box 02
Dailies Total1
Atnaujinta Pirmadienis, 06 kovo 2017 10:03
Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)